Časté dotazy

Co si mám vzít s sebou na cvičení?

S sebou si vezměte: volný cvičební oděv, přezutí, podložku (deku), poznámkový sešit (A4 nebo A5) a tužku.
S sebou si neberte: náramky, náhrdelníky, náušnice, prsteny a pod..., jídlo, pití, zapnuté mobily,...

Oblečení a strava?

Vezměte si čistý volný, neškrtící oděv (nejsou vhodné pružné tkaniny), lze cvičit v ponožkách, na cestu z šatny do sálu je vhodné přezutí, v případě chladnějšího počasí i deku na přikrytí, kapesník.
Minimálně 2 hodiny před cvičením nejezte, 1 hodinu nepijte.

Jak je cvičení náročné? Mám obavy, že to nezvládnu.

Začátky cvičení v lekcích pro začínající jsou velmi jednoduchá a nenáročná. Začínající mívají spíše potíže s roztěkaností a malým soustředěním na své cvičení. Každou lekci se naučíme nová cvičení a techniky, která pak samozřejmě v následujících lekcích opakujeme. Cvičící si nová cvičení a techniky zapíší (zakreslí) do svého sešitu, podle kterého pak mohou sami cvičit doma.

Mám zdravotní potíže, mohu cvičit?

Ano, je to možné. Informujte se u Vašeho lékaře, co je pro Vás kontraindikováno a v přihlášce uveďte Vaše potíže. Před cvičením se můžete poradit s instruktorem.
V žádném případě nesmíte přepínat své síly, necvičte s bolestí. Pokud nějaký cvik, nebo polohu kvůli Vašemu zdravotnímu stavu nemůžete plně zvládnout, zaujměte ji jen tak jak můžete.
Cvičíme jen do 100 % svých možností, ne více. Je lépe vícekrát cvik opakovat a procvičovat, jen do meze svých momentálních možností.
Samozřejmě lze cvičení využít pro rehabilitaci, posílení oslabených partií, zvýšení pohyblivosti a kompenzaci jednostranného pracovního zatížení, práce u počítače, ve stoje, bolestí páteře a pod.

Mohu cvičit jógu v těhotenství?

Ano, je to možné. Samozřejmě v pozdějších fázích je nutno na těhotenství brát ohled (leh na břiše, obrácené polohy,..) a takové polohy necvičit; v konkrétním případě se při cvičení poraďte s instruktorem.

Mohu využít nějaké příspěvky a benefity?

Ano, bývá to možné. Některé zdravotní pojišťovny poskytují finanční příspěvek (cvičení pohyblivosti, bolesti zad,...). Zaměstnavatelé mohou zaměstnanecké benefity poskytovat z FKSP a sociálních fondů pro využití v sportovních, vzdělávacích a zdravotnických zařízeních – jsou osvobozeny od daně z příjmů fyzických osob a pojistného. Potvrzení o Vaší pravidelné účasti v kursu Vám rádi vystavíme.

Máte nějaký jiný dotaz? Neváhejte se na nás obrátit!